wtorek, 9 czerwca 2015

CZEŚĆ, KSIĘŻNICZKO!

"Cześć, Księżniczko!" to pierwszy tom trylogii "Klub Outsiderów" autorstwa Blue Jeans. Druga część nosi tytuł "Nie uśmiechaj się, bo się zakocham", natomiast trzecia nie została jeszcze wydana w Polsce. Po hiszpańsku jej tytuł brzmi "¿Puedo soñar contigo?", co w wolnym tłumaczeniu znaczy: czy mogę o tobie śnić/marzyć?


"Cześć, Księżniczko!" opowiada o losach sześciorga nastolatków, których nie akceptuje reszta kolegów - głównie ze względu na wygląd. Postanawiają utworzyć swoją własną paczkę, aby przebrnąć przez ten trudny dla nich okres. Razem przechodzą przez okres dojrzewania, pomagając sobie nawzajem. Zaczynają się pierwsze miłości, kłótnie, sekrety... Czy ich przyjaźń zdoła to wszystko udźwignąć?


Teraz trochę moich przemyśleń... Po pierwsze do lektury w dużym stopniu zachęcił mnie tytuł! Przyznajcie, że "Cześć, Księżniczko!" oraz "Nie uśmiechaj się, bo się zakocham" brzmi ciekawie i zachęcająco.

Książka podzielona jest krótkie rozdziały (jest ich około 80!), co moim zdaniem jest bardzo wygodne. Każdy rozdział jest pisany z perspektywy jednego z bohaterów, więc możemy również dowiedzieć, co dana osoba myśli.


Na początku powiedziałabym, że książka jest takim średniaczkiem... Ale po dobrnięciu do końca zmieniam zdanie! Wiadomo, są rozdziały ciekawsze i nudniejsze, ale jednak przeważają te pierwsze. Ponadto końcówka! Jest bardzo emocjonalna, dowiadujemy się rzeczy, na które nigdy byśmy nie wpadli i co najważniejsze... pozostawia niedosyt! Podsumowując: książka skończyła się tak, że od razu ma się ochotę sięgnąć po następną część i dowiedzieć się, co stanie się potem.

Ponadto ogromny plus dla autora za wspomnienie w książce o serialu "Kumple" i jednej z głównych bohaterek Effy! Co prawda nie było to znaczące dla fabuły, ale u mnie wywołało ogromną radość, ponieważ jestem fanką tego serialu, a Effy to jedna z moich ulubionych postaci.

Może ktoś z Was czytał tę książkę? A może tym razem to Wy polecicie mi coś do przeczytania? Wiadomo: zbliżające się wakacje = masa wolnego czasu! :)

6 komentarzy:

 1. nie czytałam, ale na pewno przeczytam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znałam jej, ale wydaje się ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naprawdę jest! nie mogłam się powstrzymać i już sięgnęłam po drugą część :)

   Usuń
 3. Uwielbiam książki tego typu! Aktualnie czytam "wróć, jeśli pamiętasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam I i II część w domu i na pewno przeczytam je w wakacje :)

   Usuń