niedziela, 6 marca 2016

ALICJA W KRAINIE ZOMBI


Tak, dobrze widzicie. Zombi. Nie czarów. A teraz mały fakt z mojego życia: uwielbiam zombie. Może nie tyle same zombie, co motyw zombie, zagłady świata, itd. Co za tym idzie jestem fanką serialu "The Walking Dead", więc jeśli ktokolwiek z Was lubi ten serial to chętnie o nim porozmawiam! :)

Zombie, inaczej 'żywe trupy', to ludzie, którzy po śmierci powrócili do świata żywych. Problem polega na tym, że z ich człowieczeństwa nie pozostało już nic. Są tylko istotami, których jedynym celem jest przeżycie, a konkretniej: znalezienie pożywienia. Niestety nie żywią się warzywkami i owockami. Łakną mózgów. Tak, ludzkich mózgów. Czasem też mięsa. Najlepiej ludzkiego. Wiem, trochę przerażające.

Nieco inaczej jest w książce, którą chcę Wam przedstawić, a mianowicie "Alicji w Krainie Zombi" autorstwa Geny Showalter. Tutaj zombie wcale nie łakną mózgów i mięsa. Nie są też stworzeniami ze skóry i kości. Są to istoty istniejące jedynie w sferze duchowej, przez co normalny człowiek nie jest w stanie ich zauważyć. Potrafią to jedynie zabójcy, czyli ludzie, których zawodem jest właśnie zabijanie zombie. Logiczne, prawda?

I co robią takie zombie? Łakną duszy. Twojej duszy. Stanowi ich pożywienie, jedyny cel w ich "życiu". Jeśli Cię dopadną to zabiorą ją całą, a Ty umrzesz.

Główną bohaterką jest tytułowa Alicja, a raczej Ali, bo tak każe siebie nazywać. Jej ojciec zawsze powtarzał jej, że potwory istnieją. Ona nie chciała wierzyć z bardzo prostej przyczyny: nie widziała ich. A wiadomo, że jeśli czegoś nie widzimy to trudno nam w to uwierzyć. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Na skutek tragicznego wypadku zaczyna je dostrzegać i całe jej życie się zmienia. Postanawia z nimi walczyć i wysłać każdego z nich z powrotem do grobu.

"Alicja w Krainie Zombi" jest pierwszą częścią "Kronik Białego Królika". Jak dotąd pojawiły się już trzy części. Czwarta część ma premierę już niedługo, bo 16 marca i z tego co mi wiadomo, jest ostatnią częścią serii.

O jakie gatunki zahacza? Na pewno o fantastykę, YoungAdult, trochę romans. A stron też ma sporo, bo 512. :)

Książka bierze udział w wyzwaniach: Czytam Young AdultKlucznik 2016Czytam Opasłe Tomiska

10 komentarzy:

 1. Książka intryguje już samym tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dużą robotę robi tutaj nawiązanie w tytule do "Alicji w Krainie Czarów" :)

   Usuń
 2. Czytałam to daaawno temu :) nawet poczytna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zombie to nie moje klimaty, nawet te nieco łagodniejsze, które nie jedzą ludzkich mózgów. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co kto lubi. Na przykład moja mama też nie wie co ja widzę w "tych zombie" :D

   Usuń
 4. muszę KONIECZNIE przeczytać tę ksiązkę~!
  Też lubię motyw zombie i chyba czas na powrót do The Walking Dead :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przerwę już miałaś, teraz czas wszystko nadrobić :D

   Usuń
 5. Książka nie jest niestety w moim stylu, ale zdjęcie bardzo mi się podoba. Brawo Agnieszka. :-)

  OdpowiedzUsuń